Bukmacher Mostbet zapewni pomnożenie Twoich wygranych dzięki bezkonkurencyjnym warunkom, niezawodności i bezpieczeństwu serwisu w Polsce. Nasza platforma umożliwia obstawianie zakładów o wysokich kursach, korzystanie z różnych bonusów i promocji, darmowych zakładów i darmowych spinów. Gra stanie się jeszcze bardziej ekscytująca, jeśli pobierzesz naszą wygodną aplikację mobilną!

Okolica

Poznaj okolicę. Poznaj Artemidę
i atrakcje w pobliżu jakie możesz znaleźć

Artemida (gr. Αρτέμιδα) – miasto w Grecji, w administracji zdecentralizowanej Attyka, w regionie Attyka, w jednostce regionalnej Attyka Wschodnia, w gminie Spata-Artemida. W 2011 roku liczyło 21 488 mieszkańców

Artemida (także Artemis; stgr. Ἄρτεμις Ártemis, łac. Diana ) – w mitologii greckiej bogini łowów, zwierząt, lasów, gór i roślinności; wielka łowczyni. Uważana również za boginię płodności, niosącą pomoc rodzącym kobietom. Podobnie jak Apollo był bogiem słońca i życia, tak Artemidę uznawano za boginię księżyca i śmierci. Wierzono bowiem, że bliźniacze rodzeństwo charakteryzuje podobna konstrukcja duchowa. Ze względu na związek między obrotami księżyca a przypływami i odpływami morza Artemidę zaczęto uważać za bóstwo opiekuńcze rybaków.

Ateny

W odległości 30 km od Artemidy, znajduje się stolica Grecji. Bardzo łatwy dojazd powoduje, że w każdym momencie można zanurzyć się w historii. Zaprzyjaźnić się z Zeusem, Ateną, Aresem…Namacalnie poczuć, ile historii jest w tym mieście. Bo ona wylewa się z każdej uliczki, krzewu, knajpki…

Akropol

Święte miejsce bogów i taki właśnie naszym zdaniem ma klimat. Dla jednych to tylko „kupa” kamieni dla nas… nieśmiertelne sanktuarium historii. Niesamowite widoki, kamień, na którym odcisnęła swój ząb historia, przenoszą w zaczarowany świat Ateny, Dionizosa, Heroda czy wreszcie Zeusa. Dopiero tutaj można na własne oczy zobaczyć i przekonać się jak stary jest świat. Zapraszamy serdecznie do Cytrynowych Domów na odpoczynek, a ta wspaniała budowla jest w zasięgu 30 km ??

Trzeba zobaczyć

Góra Lycabettus ( / ˌ l aɪ k ə b ɛ t ə s / ), znana również jako Lycabettos , Lykabettos lub Lykavittos ( grecki : Λυκαβηττός , wymawiane [likavitos] ), jest kredowym wzgórzem wapiennym w Atenach , w Grecji na 300 metrach ( 908 stóp) nad poziomem morza. Sosna pokrywa jego podstawę, a na jej dwóch szczytach znajduje się XIX-wieczna kaplica św. Jerzego , teatr i restauracja.

Obowiązkowe zwiedzanie

Monastiraki ( grecki : Μοναστηράκι, wymawiane [monastiraci] , dosłownie mały klasztor ) to dzielnica pchlego targu na starym mieście w Atenach , w Grecji , i jest jedną z głównych dzielnic handlowych w Atenach. Obszar ten jest domem dla butików odzieżowych, sklepów z pamiątkami i sklepów specjalistycznych, i jest główną atrakcją turystyczną Aten i Attyki dla okazyjnych zakupów. Obszar ten nosi nazwę Placu Monastiraki, który z kolei nosi nazwę Kościoła Pantanassa, który znajduje się na placu. Główne ulice tego obszaru to ulica Pandrossou i ulica Adrianou .

Znajdująca się na placu stacja metra Monastiraki serwuje zarówno linię 1, jak i linię 3 metra w Atenach .

Świątynia Posejdona

Świątynia Posejdona na Sunionie – budowla sakralna starożytnej Grecji, wzniesiona w latach 444-440 p.n.e. na półwyspie Sunion ku czci boga mórz i oceanów Posejdona.Świątynia zbudowana jako peripteros heksastylos, stanowiła element świętego okręgu dedykowanego Posejdonowi, wiodła do niej droga ozdobiona monumentalną bramą, flankowaną przez portyk. Pozostałością świątyni są ruiny znajdujące się w obrębie zorganizowanego stanowiska archeologicznego podlegającego. Zarządowi Zabytków Prehistorycznych i Klasycznych Ministerstwa Kultury Grecji.
Wspaniałe widoki i kawał historii w zasięgu 40 km od naszych Cytrynowych Domów ????
P.S a zachód Słońca…powala☀️?

 

Warto zobaczyć

Zachwycający zachód słońca…

Kanał Koryncki

Grecja słynie z wielu cudów natury oraz pozostałości po czasach starożytnych, kiedy to była potęgą we wszystkich możliwych dziedzinach. Miejsce, które było marzeniem Greków już od czasów starożytnych, jednak zrealizować się je udało zaledwie lekko ponad 100 lat temu – Kanał Koryncki.

Właściwości

Sam kanał oddziela półwysep Peloponez od Grecji lądowej, czyniąc z niego wyspę, i łączy Zatokę Sarońską (Morze Egejskie) z Zatoka Koryncką (Morze Jońskie).

Kanał ma długość 6,4 kilometra, przy szerokości zaledwie 21 metrów. Wysokość to jednak aż 79 metrów od poziomu wody do końca ściany. Ściana jest ścięta niemal równo, i patrząc z wysokości mostu czuć ogrom przedsięwzięcia.

Przecina go 6 mostów, w tym most kolejowy i jeden most prywatny. Główny most dla ruchu samochodowego dla turysty wygląda niepozornie, gdy jedziemy nad półwysep autobusem możemy bez większego problemu przegapić tę przeprawę.

Trzeba Odwiedzić

Starożytne Miasto Korynt oprócz kanału było sławne również dzięki kapłankom Afrodyty. Trudniły się one prostytucją i zwabiały do świątyni gości, bawiących się na ucztach. Tych świętych prostytutek zwanych „córami Koryntu” było około tysiąca. Z ich powodu Korynt nazywano miastem rozpusty.

Warto być

Jedno z najstarszych greckich uzdrowisk Loutraki, w starożytności nazywane Therma od gorących źródeł. Było słynne ze swych walorów leczniczych już w czasach rzymskich i bizantyjskich. Dziś w uzdrowisku nowoczesne metody hydroterapii stosowane są przy wielu dolegliwościach zdrowotnych (reumatyzm, stawy, choroby układu nerwowego i skóry) ale również w celach czysto relaksacyjnych.

Loutraki jest jednocześnie nowoczesnym kurortem pełnym życia i rozrywek. Znajdziemy tu m.in. kasyno. Choć tutejsza plaża jest kamienista, warto zabrać ze sobą okulary do nurkowania bo morze jest wyjątkowo przejrzyste. Co ciekawe, w miejscowych barach i tawernach nie dostaniemy do picia nic poza miejscową leczniczą wodą!

Attica Zoological Park

Attica Zoological Park to jedyne zoo w Grecji, które każdego roku przyjmuje setki tysięcy turystów w każdym wieku z całego kraju.

Park zoologiczny Attica został początkowo założony jako park ptaków w maju 2000 r. I jest gospodarzem trzeciej co do wielkości na świecie kolekcji ptaków (1100 ptaków z 300 różnych gatunków). Dążąc do połączenia rozrywki z edukacją, oferuje teraz odwiedzającym wyjątkową podróż na pięć kontynentów, przez życie ponad 2000 zwierząt z 290 gatunków, takich jak lwy, słonie azjatyckie, żyrafy, małpy, niedźwiedzie, pingwiny, papugi, delfiny i znacznie więcej, na powierzchni ponad 20 hektarów.

Podczas gdy ogrody zoologiczne są miejscem rozrywki i relaksu, centrum filozofii Attica Zoological Park jest nie tylko rozrywką, ale także edukacją naszych gości. Podnoszenie świadomości społecznej na temat królestwa zwierząt, a także ochrona i rozmnażanie zagrożonych gatunków – około 30% zwierząt w parkach jest zagrożonych lub zagrożonych wyginięciem – to jeden z naszych głównych celów. Naszym celem jest być przede wszystkim miejscem edukacji i ochrony.

Warto Zobaczyć

Lemury, lemury i jeszcze raz lemury…chodzą wolno i wyjadają wszystko, co znajdą u odwiedzających gości…

Wesołe Miasteczko Artemida

Chwila relaksu dla rodziców, czy zabawa do maluchów??!! Chyba i jedno i drugie ⭐️???w naszej Artemidzie na stałe, na zawsze…park rozrywki ????⭐️

 

Warto odwiedzić

W Artemidzie jest również bawilandia Fantasy Land, gdzie dzieciaki znajdą zabawę a rodzice wytchnienie…

Plaże w Artemidzie

W naszym mieście każdy znajdzie swoje ukochane miejsce na wypoczynek…różnorodność plaż pozwala na wybór tej jedynej, ukochanej…przy każdej naszej lokalizacji są piaszczyste plaże, jednak, jeśli ktoś ma ochotę posnurkować i odkryć morskie żyjątka, również znajdą się takie miejsca na mapie Artemidy.

 

Trzeba być

Artemis Beach…piękna, szeroka, dłuuugo płytko

Obowiąkowe

Davis Beach…zaciszna, kameralna, ustronna…